a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
Image Alt
  /  Atmintinė

Atmintinė

Kontaktai

Pavilnių regioniniame parke

Pūčkorių g. 5, Vilnius 11300 (žemėlapis)
Obuoliukų grupė – 8 601 35866,
Voveriukų grupė – 8 601 34233,
Pelėdžiukų grupė – 8 684 98625,
Pradinukų grupė – 8 674 36211,
Priešmokyklinukų grupė – 8 605 79825

Vingio parke

M. K. Čiurlionio g. 106, Vilnius 03100 (žemėlapis)
Vingio grupės auklėtojas – 8 601 35755

Lampėdžių miško parke

Gintaro g. 15, Kaunas 47198 (žemėlapis)
Lampėdžių grupės auklėtojas – 8 609 45936

Naudinga žinoti: “Tėvų linija” Lietuvos šeimoms.

Darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. Tel. 8-800-90012. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt.

Svarbi informacija tėveliams dėl vaiko sveikatos pažymėjimo

Facebook uždaros grupės

Kaune Lampėdžių vaikai
Vilniuje Vingio vaikai
Vilniuje Pavilnių Obuoliukai
Vilniuje Pavilnių Voveriukai
Vilniuje Pavilnių Pelėdžiukai
Vilniuje Pavilnių Giliukai (priešmokyklinukai)
Vilniuje Pavilnių Ąžuoliukai (pradinukai)

Pradžia

Prieš pradedant lankyti ugdymo įstaigą kalbėkite su vaiku apie naujus laukiančius pokyčius. Pasakokite kur keliausite, ką vaikas veiks, kiek laiko jis bus naujoje aplinkoje, kada jį pasiimsite. Pasakokite apie naujus draugus ir auklytes, kurios saugos ir globos. Klauskite vaiko, ar kas nors jį neramina ir kodėl. Sumažinkite jo nerimą draugiškais ir argumentuotais paaiškinimais.

Atvykimas ir išvykimas laiku yra labai svarbus tiek Jūsų vaikui, tiek ir ugdymo įstaigos kolektyvui. Ryte vėluojantis vaikas praleidžia svarbią ugdymo dalį – ryto ratą, jaučia papildomą stresą skubinamas, galiausiai gali nutikti taip, kad grupė jau bus išvykusi į žygį…  Tuo tarpu ugdytojui yra labai sunku organizuoti vaiko ugdymą, sunku užtikrinti visuminį kompetencijų vystymą. Vakare vėluojant tėvams vaikas priverstas jaustis nepatogiai, nes mato, kaip pas jo draugus vis atvyksta pasiilgę tėveliai, o pas jį vis dar ne… Be to, ugdytojas gali būti priverstas dirbti neplanuotus viršvalandžius.

Neatvykimas. Jei netikėtai pasikeitė planai ir tą dieną neatvyksite, iki 9 val. praneškite ugdytojui, kad neatvyksite ir neatvykimo priežastį. Jeigu planuojate tam tikrą laiką vaiko nevežti į ugdymo įstaigą, prašome apie tai mus informuoti iš anksto ir įvardinti priežastį. Priežastis reikalinga tam, kad kitiems vaikams galėtume pasakyti, kodėl neatvyko Jūsų vaikas, jei to paklaustų, taip pat reikalinga dėl lankomumo žurnalo, kurį pildo ugdytojai.

Adaptacija

Visos‌ ‌adaptacijos‌ ‌metu‌ ‌(kol‌ ‌tėveliai‌ ‌yra‌ ‌darželio‌ ‌teritorijoje)‌ ‌jie‌ ‌prisiima‌ ‌pilną‌ ‌atsakomybę‌ ‌už‌ ‌savo‌ ‌vaikutį.‌ ‌Visos‌ ‌adaptacijos‌ ‌metu,‌ ‌tėveliams‌ ‌būnant‌ ‌darželyje,‌ ‌jie‌ ‌kartu‌ ‌su‌ ‌vaikučiu‌ ‌turi‌ ‌dalyvauti‌ ‌ryto‌ ‌rate,‌ ‌valgymo‌ ‌bei‌ ‌miego‌ ‌metu‌ ‌(‌ ‌išskyrus,‌ ‌kuomet‌ ‌auklėtojai‌ ‌paprašo‌ ‌atsitraukti)‌ ‌ir‌ ‌stengtis,‌ ‌kad‌ ‌vaikutis‌ ‌sėdėtų‌ ‌ryto‌ ‌rate,‌ ‌prie‌ ‌stalo‌ ‌ir‌ ‌netrukdytų‌ ‌vaikams‌ ‌poilsio‌ ‌metu.‌ ‌Tėvai‌ ‌turi‌ ‌elgtis‌ ‌ne‌ ‌taip‌ ‌kaip‌ ‌jie‌ ‌įpratę,‌ ‌o‌ ‌kaip‌ ‌įprasta‌ ‌darželyje:‌ ‌sauskelnių‌ ‌keitimas,‌ ‌maitinimas‌ ‌ar‌ ‌miegojimas‌ ‌turi‌ ‌sutapti‌ ‌su‌ ‌darželyje‌ ‌vyraujančia‌ ‌praktika.‌ ‌

1‌ ‌etapas‌ ‌(‌ ‌~‌ ‌1-2sav.)‌ ‌-‌ ‌,,‌Aš‌ ‌eisiu‌ ‌kartu”.‌ ‌‌Šiame‌ ‌etape‌ ‌tėveliai‌ ‌su‌ ‌savo‌ ‌vaikučiu‌ ‌būna‌ ‌visur‌ ‌t.y.‌ ‌tiek‌ ‌kiek‌ ‌jis‌ ‌prašo.‌ ‌Vaikučio‌ ‌kviečiami,‌ ‌vedami,‌ ‌jie‌ ‌eina‌ ‌kartu,‌ ‌tyrinėja‌ ‌naują‌ ‌aplinką‌ ‌ir‌ ‌susipažįsta‌ ‌su‌ ‌būsimais‌ ‌darželio‌ ‌draugais‌ ‌bei‌ ‌auklėtojais.‌ ‌Tėveliai‌ ‌dalyvauja‌ ‌visose‌ ‌darželio‌ ‌veiklose‌ ‌ir‌ ‌rodo‌ ‌pavyzdį‌ ‌savo‌ ‌vaikučiui,‌ ‌“siųsdami‌ ‌žinutę”,‌ ‌kad‌ ‌čia‌ ‌yra‌ ‌saugi‌ ‌aplinka.‌ ‌

2‌ ‌etapas‌ ‌(‌ ‌~‌ ‌1-2sav.)‌ ‌-‌ ‌‌,,Aš‌ ‌būsiu‌ ‌sutartoje‌ ‌vietoje”.‌ ‌Tėveliai‌ ‌palengva‌ ‌atsitraukia‌ ‌nuo‌ ‌vaikučio:‌ ‌jis‌ ‌skatinamas‌ ‌pats‌ ‌tyrinėti‌ ‌aplinką,‌ ‌o‌ ‌tėveliams‌ ‌rekomenduojama‌ ‌užsiimti‌ ‌kokia‌ ‌nors‌ ‌veikla‌ ‌(lapų‌ ‌grėbimu,‌ ‌knygos‌ ‌skaitymu‌ ‌ar‌ ‌darbu‌ ‌kompiuteriu).‌ ‌Vaikučio‌ ‌kviečiami‌ ‌jie‌ ‌atsako,‌ ‌jog‌ ‌yra‌ ‌užsiėmę‌ ‌ir‌ ‌bus‌ ‌sutartoje‌ ‌vietoje‌ ‌(kur‌ ‌vaikutis‌ ‌gali‌ ‌juos‌ ‌matyti‌ ‌ir‌ ‌bet‌ ‌kada‌ ‌atbėgti‌ ‌apsikabinti).‌ ‌Tėveliai‌ ‌prašomi‌ ‌nebeįsitraukti‌ ‌į‌ ‌mažylio(ės)‌ ‌tyrinėjimus‌ ‌bei‌ ‌skatinti‌ ‌vaikutį‌ ‌pagalbos‌ ‌kreiptis‌ ‌į‌ ‌auklėtojus.‌ ‌Nors‌ ‌ir‌ ‌iš‌ ‌toliau,‌ ‌tėveliai‌ ‌nuolat‌ ‌stebi‌ ‌ir‌ ‌prižiūri‌ ‌savo‌ ‌vaikutį.‌ ‌

3‌ ‌etapas‌ ‌(‌ ‌~‌ ‌1-2sav.)‌ ‌-‌ ‌‌,,Aš‌ ‌važiuosiu‌ ‌į‌ ‌parduotuvę‌ ‌:)”‌.‌ ‌Kai‌ ‌vaikutis‌ ‌pradeda‌ ‌tyrinėti‌ ‌drąsiai‌ ‌ir‌ ‌nepriklausomai‌ ‌nuo‌ ‌tėvelių,‌ ‌jam‌ ‌yra‌ ‌aiški‌ ‌darželio‌ ‌rutina,‌ ‌kai‌ ‌jau‌ ‌mezga‌ ‌ryšį‌ ‌su‌ ‌auklėtojais‌ ‌ir‌ ‌vaikais,‌ ‌tėveliai‌ ‌iš‌ ‌anksto‌ ‌pranešę‌ ‌ir‌ ‌pakalbėję‌ ‌su‌ ‌juo‌ ‌namuose,‌ ‌palieka‌ ‌keliomis‌ ‌ valandomis‌ ‌darželyje‌ ‌vieną.‌ ‌Pradžioje‌ ‌tai‌ ‌gali‌ ‌būti‌ ‌laikas‌ ‌po‌ ‌priešpiečių,‌ ‌kai‌ ‌vyksta‌ ‌ugdomoji‌ ‌veikla‌ ‌ir‌ ‌vaikutis‌ ‌į‌ ‌ją‌ ‌įsitraukia.Tėveliai‌ ‌grįžta,‌ ‌tiksliai‌ ‌pagal‌ ‌susitarimą‌ ‌su‌ ‌vaikučiu.‌ ‌Po‌ ‌to‌ ‌laikas‌ ‌palengva‌ ‌ilginamas‌ ‌ir‌ ‌įtvirtinamas‌ ‌vaikučio‌ ‌pasitikėjimas‌ ‌susitarimais‌ ‌su‌ ‌tėvais‌ ‌ir‌ ‌auklėtojais.‌ ‌Jeigu‌ ‌vaikutis‌ ‌tėvelių‌ ‌nepaleidžia,‌ ‌siūloma‌ ‌dar‌ ‌porą‌ ‌dienų‌ ‌nukelti‌ ‌šį‌ ‌etapą.‌ ‌Jeigu‌ ‌vaikutis‌ ‌greitai‌ ‌nuraminamas‌ ‌ir‌ ‌jo‌ ‌dėmesys‌ ‌lengvai‌ ‌nukreipiamas,‌ ‌tuomet‌ ‌galima‌ ‌tęsti‌ ‌šį‌ ‌etapą‌ ‌pagal‌ ‌įprastą‌ ‌tvarką.‌ ‌Viena‌ ‌svarbiausių‌ ‌sąlygų‌ ‌šiame‌ ‌etape‌ ‌yra‌ ‌susitarimo‌ ‌laikymasis:‌ ‌grįžti‌ ‌būtent‌ ‌tada‌ ‌kada‌ ‌buvo‌ ‌susitarta.‌ ‌Vaikučiui‌ ‌jis‌ ‌turi‌ ‌būti‌ ‌aiškus,‌ ‌apibrėžtas.‌ ‌Pavyzdžiui‌‌:‌ ‌grįšiu,‌ ‌kai‌ ‌pažaisi,‌ ‌pavalgysi‌ ‌pietus,‌ ‌pamiegosi,‌ ‌pavalgysi‌ ‌pavakarius‌ ‌ir‌ ‌išeisi‌ ‌žaisti‌ ‌į‌ ‌lauką.‌ ‌Adaptacijai‌ ‌vykstant‌ ‌sklandžiai,‌ ‌kai‌ ‌vaikutis‌ ‌veikia‌ ‌darželyje‌ ‌nepriklausomai‌ ‌nuo‌ tėvelių,‌ ‌su‌ ‌jais‌ ‌atsisveikina‌ ‌ramiai‌ ‌ir‌ ‌dienos‌ ‌metu‌ ‌jaučiasi‌ ‌gerai,‌ ‌siūlome‌ ‌palikti‌ ‌mažylį‌ ‌visai‌ ‌dienai.‌ ‌Siekiama,‌ ‌jog‌ ‌atsisveikinimas‌ ‌būtų‌ ‌paremtas‌ ‌abipusiu‌ ‌tėvelių‌ ‌ir‌ ‌vaikučio‌ ‌susitarimu‌ ‌ir‌ ‌sąmoningu‌ ‌jo‌ ‌supratimu.

Svarbu: tėveliai negali aiškintis konfliktinių situacijų tarp vaikučių, jų auklėti, gėdinti ar barti. Tokiais atvejais būtina kviesti auklėtoją.

Sveikata

Ligos. Sergantys vaikai (temperatūra, kosėjimas, nusilpimas, užkrečiama liga) turi likti namuose. Mes būtinai informuosime tėvus, jeigu pastebėsime, kad vaikui kyla temperatūra. Šiuo atveju vaiką privaloma pasiimti nedelsiant.

Sloga. Mes laikomės nuostatos, kad sloga pati savaime nėra liga. Tačiau sloguojantis vaikas prieš jį vežant pas mus turi būti gerai apžiūrėtas ir įsitikinta, kad nėra rimtesnių pasekmių. Vaikui sloguojant, mes pasiliekame teisę bet kurią akimirką tėvų paprašyti atvykti jo pasiimti.

Erkės. Ugdymo įstaigos teritorijoje gali būti erkių, nešiojančių encefalitą ir Laimo ligą. Tačiau jos nėra tokios pavojingos vaikams, jeigu yra tinkamai laikomasi prevencinių priemonių. Jeigu nėra kitokio individualaus susitarimo, mes, pastebėję į vaiką įsisiurbusią erkę, ją nedelsiant pašalinsime, o įkandimo vietą pažymėsime apibraukdami rašymo priemone. Plačiau skaitykite čia.

Įkandimai. Ugdymo įstaigos teritorijoje gali būti musyčių, uodų, širšių ir kt. vabzdžių ir smulkių gyvūnų, galinčių įkąsti. Jeigu Jūsų vaikas yra alergiškas kokiems nors įkandimams – apie tai mus prašome informuoti iš anksto.

Alergijos. Ugdymo įstaigosteritorijoje gali būti augalų ar gyvūnų, kurie gali sukelti alergiją. Jeigu Jūsų vaikas yra alergiškas kokiems nors augalams ar gyvūnams – apie tai mus prašome informuoti iš anksto.

Traumos. Ugdymo įstaigos lankymo metu egzistuoja normali rizika, kad vaikas gali užsigauti, susižeisti, patirti traumą. Įvykus incidentui mes taikysime adekvačias priemones, apimant, bet neapsiribojant, dezinfekuojančias ir / arba skausmą malšinančias priemones, pirmają pagalbą ar medikų iškvietimą. Apie medikų iškvietimą Jus informuosime nedelsiant.

Priemonės. Teigu tėvai pasirūpina, mes pagal poreikį profilaktiškai naudojame apsaugos priemones, kurios padeda apsisaugoti nuo erkių ir kitų vabzdžių įkandimų, utėlių atsiradimo ir pan.

Maistas iš namų. Maistas turi būti pakuojamas daugkartinėje taroje. Reiktų stengtis įdėti tokį maistą, kad po valgymo neliktų šiukšlių (pvz. sūrio lazdelė, batonėlis). Maistas turi būti taroje (pvz. obuolys ar banandas dedamas į dėžutę). Tara turi būti patogi vaikui, t. y. jis gali savarankiškai atidaryti/uždaryti, valgyti iš jos. Priešpiečių atveju vaikui turi būti patogu tarą savarankiškai išsiimti iš kuprinės ir pavalgius ją įsidėti atgal. Vanduo gali būti termose arba gertuvėje, kuri turi būti sandari, vaikui patogi – galėtų savarankiškai atsigerti. Lauko darželis atsinešto maisto papildomai neruošia, nešildo, nešaldo ir patiekia iš atsineštos taros.

Individualus valgiaraštis. Vaikui gali būti tiekiamas maistas pagal individualų valgiaraštį dėl alergijų ar kt. priežasčių. Esant individualaus valgiaraščio poreikiui, likus ne mažiau kaip dviem savaitėm iki lankymo pradžios, tėvai turi pateikti sveikatos pažymėjimą su išvardintais vaiko alergenais ir sutikimą dėl savo kontaktų perdavimo maisto tiekėjui, kuris, esant poreikiui, susisiektų su tėvais valgiaraščio klausimais. Jeigu tiekėjas su tėvais suderintą individualų valgiaraštį papildomai apmokęstina, atitinkama suma padidėja Lauko darželio-mokyklos lankymo mokestis.

Saldumynai. Draudžiame neštis saldumynus: saldainius, kramtomą gumą, saldžius sūrelius, šokoladus ar cukraus pagrindu glaistytus maisto produktus bei saldžius gaiviuosius gėrimus, kitus produktus su pridėtiniu cukrumi, taip pat maisto produktus, primenančius saldumynus (pvz. sveikuoliškus guminukus, saldainius ir pan.).

Vaišės. Bendruomenės švenčių metu, kuomet šventėje dalyvauja vaikai ir tėvai, ir kai vaišių stalas suneštinis, tėvai vaišes pasirenka savo nuožiūra, taip pat atsako už savo vaiko priežiūrą šventės metu įskaitant valgymą. Nepaisant to, suneštiniam stalui rekomenduojame rinktis sveikesnius produktus. Vaiko asmeninių švenčių metu, kuomet šventėje vaikų tėvai nedalyvauja, draudžiame vaikus vaišinti atsineštiniu (pirktiniu arba namuose gamintu) maistu išskyrus vaisius.

Vaistai. Vaiko sveikatos pažymėjime (forma nr. 027-1/a) nurodytų lėtinių ligų atvejais, jei vaikui gydytojo paskirti vaistai, kuriuos reikia vartoti tuo metu, kai vaikas yra ugdymo įstaigoje, tėvai (globėjai) ugdytojui turi pateikti raštišką sutikimą, leidžiantį ugdymo įstaigai administruoti vaistų davimą vaikui ir gydytojo vaisto receptą (arba recepto kopiją) išrašytą konkrečiam vaikui. Ugdytojas su tėvais (globėjais) suderina vaisto vartojimo administravimo planą: vaistas, dozė, vartojimo tvarkaraštis, vartojimo būdas, galimi pašaliniai reiškiniai. Tėvai (globėjai) vaistus pateikia tik originalioje vaisto pakuotėje su informaciniu lapeliu. Ant pakuotės turi būti užrašytas vaiko vardas ir pavardė, kuriam skirti vaistai. Bet kokiu atveju pirma to vaisto dozė turi būti suvartota vaikui esant namie.

Daiktai

Miego inventorius. Miegui reikalinga: kilimėlis (pasirūpina įstaiga) miegmaišis (pasirūpina tėvai), pagalvėlė (pagal poreikį), anklodė (šiltuoju metų laikotarpiu).

Kuprinė. Kuprinė turi turėti užsegimą per krūtinę, atitiktų vaiko fizinius duomenis, atspari drėgmei, su dviejų dalių užsegimu (antra dalis, kaip kepurėlė, – uždengianti kuprinę iš viršaus), turi būti vaikui patogi ir ne per sunki. Joje prašome užtikrinti šiuos daiktus:

 • gertuvę su vandeniu arba termosą su vandeniu arba šilta arbata (šaltesniu metu) –  užpildytą iki pusės,
 • vienkartinių servetėlių pakelį,
 • polietileninį maišelį šlapių drabužių laikymui,
 • vieną komplektą atsarginių drabužių: apatinius (arba sauskelnes, jei vaikas jas naudoja), pėdkelnes arba apatines kelnes (šaltesniu metu), viršutines kelnes ir kojines vaikams iki 3 m.

Žaislai. Vaikai į darželį gali atsivešti žaislus ir priemones iš namų, bet už jų praradimą ar sugadinimą personalas neatsako. Draudžiame į ugdymo įstaigą vežtis elektronikos priemones, vaikiškus žaislus su maitinimo elementais (baterijomis), bet kokio tipo ginklus įskaitant vandens šautuvus, žaislinius kardus, karines mašinas, kareivėlius ir kt., aštrius daiktus (peilis, adatos, smeigtukai ir pan.), degiklius (degtukai, žiebtuvėliai), kitus degius arba nuodingus skysčius.

Sauskelnės. Vaikams, kurie naudoja sauskelnes, ugdymo įstaigoje būtina palikti reikiamą kiekį sauskelnių, kurios turi būti lipinamos, o ne užmaunamos.

Žymėjimas. Prašome pažymėti visus vaiko daiktus – užrašyti vaiko vardą ant drabužių, avalynės, gėrimo buteliuko, maisto dėžutės, miegojimo priemonių, higienos ir kt. reikmenų. Pastebėję nepažymėtus daiktus, mes juos pažymėsime savo nuožiūra (bet kokiu rašikliu ir gerai matomoje vietoje.).

Parama. Galima siūlyti ugdymo įstaigai paramą dovanojant daiktus arba skiriant savo asmeninį laiką, prisidedant darbais, skiriant laiko vaikams ir t. t.

Dienos ritmas

8.00 – sakome Labas rytas, bundame žaisdami

9.00 – ryto ratas

10.00 – priešpiečaujame – valgome užkandžius, kuriuos paruošė tėveliai.

10.30 – tvarkomės, sportuojame, žygiuojame, šokame ar vaidiname, gaminame maistą (pagal savaitės veiklų planą)

12.30 – pietaujame

13.00 – poilsio laikas

15.00 – bundame

16.00 – valgome pavakarius

16.30 – žaidžiame

18.00 – atsisveikiname

Apranga

Aprengimas. Rūbų turėti geriau daugiau, nei per mažai. Nereikalingą sluoksnį visuomet galima nusirengti. Svarbu, kad vaikas būtų apsirengęs oro sąlygas atitinkančia apranga.

Atsarga. Siekiant užtikrinti vaiko pilnavertį dalyvavimą ugdymo įstaigos veiklose, jo gerą savijautą bei būtinų higienos normų laikymąsi, Lauko darželyje būtina turėti šiuos atsarginius daiktus (nurodyti minimalūs skaičiai, pagal poreikį gali būti ir didesni):

Apranga / Vaiko amžius2 m.3-4 m.5-8 m.
 Apatinis sluoksnis: kelnaitės, kojinės. Šaltu sezonu papildomai: termo kelnės ir marškinėliai, šiltos kojinės.3 vnt. 2 vnt. 2 vnt.
 Vidurinis sluoksnis: marškinėliai ilgomis rankovėmis, treninginės kelnės siaurėjančiais galais, džemperis / megztinis. Šiltu sezonu medžiagas rinktis natūralių pluoštų, šviesios medžiagos. 3 vnt.  2 vnt.2 vnt.
 Viršutinis sluoksnis: Šaltu sezonu atskiras (rekomenduojam mergaitėms dėl tualeto žygyje) arba ištisinis kombinezonas, pirštinės, kepurė. Šiltesniu sezionu lengvesni viršutiniai rūbai. 1 vnt. 1 vnt. 1 vnt.
 Vandeniui atspari apranga: lietaus striukė, kelnės, pirštinės, kepurė (pagal poreikį). 1 vnt. 1 vnt. 1 vnt.
 Karštuoju sezonu papildomai: kepurė nuo saulės, maudymosi apranga, apsaugos priemonės nuo saulės ir vabzdžių, erkių. 1 vnt. 1 vnt. 1 vnt.
 Avalynė: sandalai (pvz. crocs), guminiai batai, Šaltu sezonu: žieminiai batai, šlepetės vaikščiojimui patalpose. 1 vnt.1 vnt. 1 vnt.
 Sauskelnės. Rekomenduojame užlipdomais kraštais, o ne užmaunamas. pagal poreikį pagal poreikį –

Rūbų sluoksniavimas šaltu sezonu. Sluoksniavimo tikslas – aprengti vaikutį ne daugiau nei reikia šilumai palaikyti, tuo pačiu neprarandant patogaus judėjimo džiaugsmo. Sluoksniavimo įpatumus lemia vaiko amžius, judrumas ir oro temperatūra.

Apatinis. Pirmasis rūbas, dengiantis kūną ir garinantis drėgmę. Efektyvus kai glaudžiai priglunda prie kūno ir yra plonas – marškinėliai be sagų ir pėdkelnės arba termo kelnės. Labai svarbu, kad apatinio sluoksnio rūbeliai nebūtų per dideli (užraitytos rankovės ar kelnių galai užspaudžia kraujotaką ir vaiko galūnės šala) ir per maži (pasilenkus rūbelis susislenka į viršų ir vaiko nugarytė, pilvukas ar blauzdos lieka nuogos).

Vidurinis. Storiausias sluoksnis sulaikantis šilumą. Šiame sluoksnyje efektyviausias vilnos arba ‘flysinės’ medžiagos megztukas, treninginės kelnės siaurėjančiais galais ir plonos vilnos kojinės.

Išorinis. Izoliuojantis nuo išorės poveikio sluoksnis. Kombinzonas arba lietaus apranga ir jų savybės labai svarbios kokybiškam vaiko būvimui lauke. Ugdymo įstaiga bet kurio amžiaus vaikams rekomenduoja atskirą arba ištisinį kombinzoną su aukštu atsparumu drėgmei ir guminius (ne impregnuotus) drabužius laukui.

1-3m. amžiaus vaikai mažai judrūs, dar negebantys aiškiai pasisakyti kada jiems šalta/ karšta.

Tinkamiausias apatinis sluoksnis – vilna arba medvilnės (pėdkelnės, marškinėliai). Tinkamiausias vidurinis sluoksnis – storesnis megztukas, treninginės kelnės (jei kombinzonas pastorintas, treninginių kelnių nereikia!), kojinės medvilninės/termo ir plonos vilnos/pastorintos sintetinės kojinytės. Tinkamiausias išorinis sluoksnis – atskiras arba ištisinis kombinzonas su „insulate/thinsulate“ sluoksniu ir turintis aukštą atsparumą drėgmei. Kombinzonas turi turėti vidinius rankogalius ir gumytes ant batų.

4-8m. amžiaus vaikai labai judrūs, greit sušyla/suprakaituoja. Tokio amžiaus vaikams reikalingi drėgmės nesulaikantys rūbai.

Tinkamiausias apatinis sluoksnis – vilna arba sintetiniai termo rūbai (kelnės, marškinėliai). Tinkamiausias vidurinis sluoksnis – vidutinio storio megztukas, treninginės kelnės (jei temperatūra žemesnė nei – 10 laipsnių!), kojinės termo arba plonos vilnos kojinytės! Tinkamiausias išorinis sluoksnis – ištisinis arba dviejų dalių kombinzonas su „insulate/thinsulate“ sluoksniu ir turintis aukštą atsparumą drėgmei. Kombinzonas turi turėti vidinius rankogalius ir gumytes ant batų.

Skolinimas. Ugdymo įstaigoje reikalui esant naudojami bendri turimi atsarginiai drabužiai ir avalynė. Vaikučiui parvykus su ugdymo įstaigos atsarginiais drabužiais ar avalyne, prašome juos išskalbti/išvalyti ir grąžinti.

Veiksmų planas vaikų saugumui užtikrinti pasireiškus pavojingiems meteorologiniams reiškiniams.

sveiki

Susipažinkime!

Kviečiame atvykti į svečius

Gimtadienis lauke!

Švęskite gimtadienius ir kitas šventes pas mus.

Nemokami seminarai

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

  SUŽINOKITE MŪSŲ NAUJIENAS!

  Gaukite informaciją apie artėjančius mūsų mokamus ir nemokamus renginius bei kitą įdomią informaciją apie mūsų veiklas lauke:)

  Sekite mūsų nuotykius!

  Pamatykite kaip gyvename. Prisijunkite prie mūsų Facebook @Lauko darželis