/  Projektas-6

Lauko darželio vaikų sveikatos stiprinimas

Dotacijos gavėjas: VšĮ Lauko darželis
Nacionalinė agentūra: Švietimo mainų paramos fondas
Programa: „Erasmus+“, KA1 – Asmenų mobilumas mokymosi tikslais, KA101 – Bendrojo ugdymo darbuotojų mobilumas
Projekto numeris: 2019-1-LT01-KA101-060373
Projekto pavadinimas: Lauko darželio vaikų sveikatos stiprinimas
Partnerės šalys: Turkija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Slovakija, Ispanija
Projekto pradžia: 2019-09-01
Projekto pabaiga: 2020-08-31
Projekto trukmė: 12 mėn.

PROJEKTO SANTRAUKA

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas – ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti jau vaikystėje. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o fizinis aktyvumas lemia vaiko organizmo harmoningą vystymąsi ir sveikatą. Todėl sveikos mitybos įpročių ugdymas bei fizinio aktyvumo skatinimas turi būti vykdomas ir šeimoje, ir mokykloje. Mitybos ir judėjimo įpročiai formuojami vaikystėje turi būti stiprinami kiekvienais metais. Todėl svarbu, kad būtent mokiniai suprastų, kaip tarpusavyje yra susiję mityba, fizinis aktyvumas ir sveikata. Tėvai ne visada pakankamai užsiima vaikų mitybos ugdymu bei fizinio aktyvumo skatinimu, todėl mokykla yra vieta, kurioje gali būti sėkmingai vykdomas individualus sveikatos švietimas (Respublikinis mitybos centras, 2009).Taip pat vaikų sveikata priklauso nuo mitybos, materialinių gyvenimo sąlygų, darbo ir poilsio rėžimo, ekologijos, tėvų ir pačių vaikų požiūrio į savo sveikatą (E. Adaškevičienė, 1999). Žmogus, kaip asmenybė formuojasi visą gyvenimą. Labai svarbu, kad nuo mažų dienų vaikas būtų mokomas gyventi sveikai, nes daugelio ligų ištakos slypi vaikystėje. Labai svarbu, kad jauni žmonės suvoktų, kad sveikata ne vien negalios nebuvimas, o psicinės, fizinės ir socialinės gerovės vienovė. Įgūdžiai, įpročiai susiformuoja jau vaikystėje. Vaikas gyvenimo sampratą, požiūrį į sveikatą, sveiką mitybą, judėjimo būtinumą, higienos įpročius gauna šeimoje. Sekdamas tėvų, taip pat pedagogų pavyzdžiu, jau nuo vaikystės suformuoja savo pasaulėžiūrą į sveiką gyvenseną. Tačiau tam būtina sąlyga, kad patys tėvai ir pedagogai būtų sveiko gyvenimo būdo propaguotojai (E. Adaškevičienė, 2004). Kiekvienais metais blogėjanti Lietuvos vaikų sveikata verčia sunerimti. Kad vaikas būtų sveikas, normaliai augtų ir vystytųsi, būtų žvalus, stiprus ir protingas, būtina sukurti palankią sveikatai aplinką (fizinę, psichinę, socialinę), formuoti sveikos ir saugios gyvensenos įpročius.

Projekto tikslas – tobulinti VšĮ Lauko darželio pedagoginio ir administracinio personalo kompetencijas, vaikų sveikatos stiprinimo srityje, siekiant užtikrinti geresnius vaikų mokymosi rezultatus ir teikti kokybišką ugdymą.

sveiki

Susipažinkime!

Kviečiame atvykti į svečius

Gimtadienis lauke!

Švęskite gimtadienius ir kitas šventes pas mus.

Lauko akademija

Kviečiame mokytis!