/  Seminarai

„Lauko akademija“ kviečia

Ugdymas lauke: kaip auginti laimingą vaiką?

Nemokamas metodinis renginys pedagogams

Ką veikti su vaikais lauke? Ar pakanka jiems smėlio dėžės ir supynių? Kaip nenutrūkstamai ugdyti ir lavinti vaikus lauke? Ko tam reikia?

Per daugiau kaip 20 metų Skandinavijoje ir pastaraisiais metais Jungtinėje Karalystėje atliktais tyrimais įrodyta, kad vaikų buvimas lauke daro teigiamą įtaką jų mokymuisi ir vystymuisi. Seminaro metu sužinosite, kaip išspręsti vidinės erdvės stygių perpildytuose darželiuose, panaudojant lauką; kaip laukas ugdo visas svarbiausias kompetencijas; kodėl vaikai yra laimingesni būdami lauke.

Lektorius

Žilvinas Karpis

Pirmojo Lietuvoje lauko darželio ir pradinės lauko mokyklos įkūrėjas ir vadovas. Vilniaus kolegijos lektorius, įgijęs tarptautinį lauko pedagogo laipsnį Jungtinėje Karalystėje, pranešėjas tarptautinėse konferencijose.

„Daug keliavome ir mokėmės, bandėme ir klydome, pasiekėme ir atradome. Džiaugiamės subūrę tokią patyrusią lauko pedagogų komandą. Aktyviai dalyvaujame tarptautinėse konferencijose, džiaugiamės galėdami dalintis savo žiniomis ir patirtimis su ugdytojais iš viso pasaulio. Aplankėme Šveicarijos, Lenkijos, Turkijos, Ispanijos, Estijos lauko ugdymo įstaigas. Dalyvaujame švietimo sistemos Lietuvoje reformoje ir dalinamės patirtimi su kitais pedagogais.
Ir vis labiau įsitikiname, kad gamta gali būti pati geriausia mokymosi klasė.“

Zilvinas Karpis

Seminaro programa:

Lauko pedagogikos naujovės Lietuvoje ir pasaulyje: renginiai, tyrimai, geografinė plėtra, tendencijos švietimo sistemoje, pokyčiai pedagogus ruošiančiose institucijose, Lauko akademija.

Ugdymo lauke nauda vaiko raidai. XXI amžiaus kompetencijų ir ugdymo lauke sąsajos. Ugdymas lauke technologijų pasaulyje.

Ugdymo lauke pavojai ir rizikos. Kaip tai suvaldyti, jų išvengti ir valdyti.

Laukas, kaip sprendimas vidaus erdvių trūkumui. Kodėl svarbu pasinaudoti lauku, kaip papildoma erdve, kaip išnaudoti lauko teikiamas galimybes, kaip patobulinti esamas erdves ir kt.

Mažiau yra daugiau (“less is more”) principas lauke. Kaip taupyti resursus, pasiekti tuos pačius tikslus išleidžiant mažiau pinigų arba visai jų neišleidžiant, kaip tai įgyvendinti praktiškai.

Klausimai/diskusija

Patirtinis_titul

SEMINARAI NEMOKAMI

Trukmė - 3 ak. val.