/  DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar vaikai visą dieną būna lauke?

Šiltuoju metų laiku lauke būname ir iki 100 proc. laiko. Orams atšalus, į vidų dažniau keliaujame valgyti ir ilsėtis. Per didžiausius šalčius – dalį laiko žaidžiame ir ugdomės patalpose, tačiau daug būname ir lauke. Nuolat stebime, kaip jaučiasi vaikai ir stengiamės, kad jie jaustųsi gerai:)

Ar darželis turi pastatus, patogumus?

Nors stengiamės kuo daugiau laiko leisti lauke, visos darželio grupės turi jaukias, modernias patalpas su virtuvėlėmis, žaidimų ir poilsio, ugdymo erdvėmis, tualetais, auklėtojų poilsio kampeliais.

Kaip vaikai ugdomi?

Lauko darželiuose vadovaujamės patirtinio ugdymo praktika. Čia vaikus mokome patirti gyvenimą. Patys vaikai renkasi juos dominančius užsiėmimus ir mokosi savarankiškai atrasti.

Kiek auklėtojų dirba su vaikais?

Vienas mūsų ugdytojas vidutiniškai prižiūri penkis vaikučius. Su vaikais vienoje grupėje dirba aukėtojai ir padėjėjai tiek vyrai, tiek moterys – taikome šeimos modelį. Vienas iš ugdytojų paprastai yra užsienio pilietis, su vaikais kalbantis užsienio kaba.

Kaip maitinami?

Vaikai maitinami tradiciniu, vegetariniu ir veganiniu maistu, tiekiamu du kartus per dieną (pietūs ir pavakariai). Priešpiečius vaikai nešasi iš namų.

Ar maistas gaminamas vietoje?

Šiltas maistas vaikams yra pristatomas du kartus per dieną (pietūs ir pavakariai), o priešpiečių užkandį įdeda tėveliai.

Kiek kainuoja?

Lauko darželio lankymo mokestis (be maisto) yra 524 Eur, pritaikius savivaldybės kompensaciją (100 Eur) – 424 Eur. Maitinimo mokestis Vilniuje 6,32 Eur/d. (4,39 Eur pietūs ir 1,93 Eur pavakariai). Tėvai patys per sistemą užsako maistą iš tiekėjo. Kaune maisto mokestis fiksuotas – 115 Eur/mėn.

Ar vaikai neserga?

Mūsų praktika bei moksliniai tyrimai atskleidė, kad reguliariai ugdomi lauke vaikai serga ženkliai rečiau arba perserga ligas lengviau. Būdami lauke vaikai labiau užsigrūdina bei tampa atsparesniais.  Be to, lauke sunkiau perduodami virusai, o susirgus peršalimo ligomis (nesant temperatūrai), būnant lauke yra greičiau pagyjama.

Kaip rengti?

Du arba trys sluoksniai drabužių, tinkamai parinkti audiniai – ir galima saugiai dūkti sniege ar taškytis po balas. Kelios paprastos sluoksniavimo taisyklės vaikams padeda nesušalti lauke ir neperkaisti įėjus į patalpą.

Ar vaikų grupės suskirstytos pagal amžių?

Mūsų grupės yra mišrios, kuriose vaikų amžius yra nuo 2 m. iki 6 m. Būdami tarp skirtingo amžaus grupiokų 🙂 vaikai greičiau ugdo bendravimo, bendradarbiavimo, tolerancijos, lyderystės ir kitas svarbias kompetencijas.

Ar yra priešmokyklinis ugdymas?

Mes teikiame ikimokyklinį (2-6 m.), priešmokyklinį (5-6 m.) ir pradinį (6-10 m.) ugdymą. Pradinį ugdymą teikiame tik Vilniuje.

Kaip vyksta adaptacija?

Mes siekiame, kad vaikas adaptacijos metu jaustųsi gerai, kad būtų išvengta susirgimų dėl streso ar aplinkos pasikeitimo. Todėl prašome, kad vienas iš tėvų adaptacijos metu darželį lankytų kartu su vaiku tiek, kiek reikia vaikui. Paprastai tai užtrunka dvi savaites, nors kiekvienu atveju laikotarpis yra individualus.

Kaip reikia pasiruošti?

Svarbu iki lankymo pradžios pristatyti reikiamus dokumentus, pasirūpinti vaiko apranga ir inventoriumi vadovaujantis mūsų atmintine tėveliams🙂

sveiki

Susipažinkime!

Kviečiame atvykti į svečius

Gimtadienis lauke!

Švęskite gimtadienius ir kitas šventes pas mus.

Lauko akademija