fbpx
a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
Image Alt
  /  DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar vaikai visą dieną būna lauke?

Šiltuoju metų laiku lauke būname iki 100 proc. laiko. Žiemos metu į vidų keliaujame valgyti ir ilsėtis. Per didžiausius šalčius – dalį laiko žaidžiame viduje, tačiau daug laiko praleidžiame ir lauke. Nuolat stebime, kaip jaučiasi vaikai ir stengiamės, kad jie jaustųsi gerai:)

 

Kaip vaikai ugdomi?

Lauko darželiuose vadovaujamės patirtinio ugdymo praktika. Čia vaikus mokome patirti gyvenimą. Patys vaikai renkasi juos dominančius užsiėmimus ir mokosi savarankiškai atrasti. 

 

Kiek auklėtojų dirba su vaikais?

Vienas mūsų ugdytojas vidutiniškai prižiūri penkis vaikučius. Su vaikais vienoje grupėje dirba aukėtojai ir padėjėjai tiek vyrai, tiek moterys – taikome šeimos modelį. Vienas iš ugdytojų paprastai yra užsienio pilietis, su vaikais kalbantis užsienio kaba.

 

Kaip maitinami?

Vaikai maitinami vegetariniu maistu, tiekiamu du kartus per dieną (pietūs ir pavakariai). Priešpiečius vaikai nešasi iš namų.

 

Ar maistas gaminamas vietoje?  

Šiltas maistas vaikams yra pristatomas du kartus per dieną (pietūs ir pavakariai), o priešpiečių užkandį įdeda tėveliai.

 

Kiek kainuoja?

Lauko darželio lankymo mokestis (su maistu) yra 532 Eur, pritaikius savivaldybės kompensaciją (100 Eur) – 432 Eur. 

 

Ar vaikai neserga?

Mūsų praktika bei moksliniai tyrimai atskleidė, kad reguliariai ugdomi lauke vaikai serga ženkliai rečiau arba perserga ligas lengviau. Būdami lauke vaikai labiau užsigrūdina bei tampa atsparesniais.  Be to, lauke sunkiau perduodami virusai, o susirgus peršalimo ligomis (nesant temperatūrai), būnant lauke yra greičiau pagyjama. 

 

Kaip rengti?

Du arba trys sluoksniai drabužių, tinkamai parinkti audiniai – ir galima saugiai dūkti sniege ar taškytis po balas. Kelios paprastos sluoksniavimo taisyklės vaikams padeda nesušalti lauke ir neperkaisti įėjus į patalpą. 

 

Ar vaikų grupės suskirstytos pagal amžių?

Mūsų grupės yra mišrios, kuriose vaikų amžius yra nuo 2 m. iki 6 m. Būdami tarp skirtingo amžaus grupiokų 🙂 vaikai greičiau ugdo bendravimo, bendradarbiavimo, tolerancijos, lyderystės ir kitas svarbias kompetencijas. 

 

Ar yra priešmokyklinis ugdymas?

Mes teikiame ikimokyklinį (2-6 m.), priešmokyklinį (5-6 m.) ir pradinį (6-10 m.) ugdymą. Pradinį ugdymą teikiame tik Vilniuje.

 

Kaip vyksta adaptacija?

Mes siekiame, kad vaikas adaptacijos metu jaustųsi gerai, kad būtų išvengti susirgimai dėl streso ar aplinkos pasikeitimo. Todėl prašome, kad vienas iš tėvų adaptacijos metu darželį laikytų kartu su vaiku tiek, kiek reikia vaikui. Paprastai tai užtrunka dvi savaites, nors kiekvienu atveju laikotarpis yra individualus.

 

Kaip reikia pasiruošti?

Svarbu iki lankymo pradžios pristatyti reikiamus dokumentus, pasirūpinti vaiko apranga ir inventoriumi vadovaujantis mūsų atmintine tėveliams🙂

sveiki

Susipažinkime!

Kviečiame atvykti į svečius

Gimtadienis lauke!

Švęskite gimtadienius ir kitas šventes pas mus.

Lauko akademija