/  Lauko akademija

„Lauko akademija“ kviečia

LAUKO PEDAGOGIKOS MOKYMŲ CIKLAS 2020

Naujas dviejų dalių mokymų ciklas
Mokymai skirti

Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogams, įstaigų vadovams ir visiems švietimo darbuotojams, norintiems praplėsti ir atnaujinti savo žinias, išmokti išnaudoti turimus ugdymo resursus – lauką, išmokti dirbti ir gyventi darnoje su aplinka.

Taip pat labai laukiame ir besidominčių ugdymu lauke mamyčių ir tėvelių bei kitų specialybių žmonių.

Nauda

Mokymų ciklas apima laukopedagogikos principus, adaptuotus ir praktiškai išbandytus Lietuvoje. Susipažinsite su sėkmingai veikiančiais „Lauko darželio“ ir pradinės „Lauko mokyklos“ pagrindiniais principais, išbandysite praktiškai ugdymo lauke veiklas, išmoksite perkelti tradicinius ugdymo metodus į lauką, susikurti edukacines erdves iš gamtoje randamų medžiagų.
Mokymų ciklo metu gausite ugdymo lauke pagrindus, kuriuos galėsite gilinti, išbandyti ir plėsti savo darbo įstaigoje, savarankiškai arba su „Lauko akademijos“ pagalba.

Šių metų naujiena – 2 lygių mokymai: pradedantiesiems ir pažengusiems

1 lygis - ugdymas lauke pradedantiesiems

Programa

Sausio 17 arba 18 d. (pasirinktinai)
Lauko reikšmė vaiko raidai. Vaiko ugdymas lauke: ar jis taps laimingesnis? Kam to reikia?

Vasario 20 arba 21 d (pasirinktinai)
Vaikų saugumo ribos lauke: pavojai, rizikos ir jų valdymas.

Kovo 20 arba 21 d. (pasirinktinai)
Edukacinės erdvės lauke: kieme ir už jo ribų.

Balandžio 17 arba 18 d. (pasirinktinai)
Ugdymo priemonės lauke: mažiau yra daugiau.

Gegužės 15 arba 16 d.(pasirinktinai)
Gamtos pažinimas per patyrimą.

• Pradžia – 2020 sausio 17 d.
  • Turinys: 5 interaktyvūs seminarai, individualios užduotys, atsiskaitymas (bendra apimtis – 130 akademinių val.) tarptautinę kvalifikaciją turintys lektoriai, ugdymo lauke pagrindai, daug praktinės informacijos,
  • Įgyjama pradedančiojo lauko pedagogo kvalifikacija, prilygstanti aukštojo mokslo studijų 5 kreditams
  • Mokymų vieta: Pūčkorių g.5, Vilnius (Pavilnių reg. parke, netoli Pučkorių atodangos)
  • Kaina 299 Eur (iki gruodžio 20 d. 259 Eur) Likus laisvų vietų, bus galima dalyvauti ir pavieniuose seminaruose (vieno seminaro kaina 65 Eur)

2 lygis - lauko pedagogika pažengusiems

Programa:

Kovo 7 d.
Ugnis: viskas apie ugnį ir kaip tai pritaikyti ugdant vaikus – ugnies šaltiniai, saugumas prie ugnies, ugnies įkūrimo technikos, laužavietės įrengimas, degios/nedegios medžiagos, laužo tipai, maisto gaminimo būdai, reikalingas inventorius.

Kovo 28 d.
Žemė: kasimui, pjovimui, skutimui, peiliai, pjūklai, skustukai, kastuvėliai, – ir ką su jais galima nuveikti: tyrinejimas, žaidimai, mokymasis, kūryba. Ugdymo priemonių gamyba, menines veiklos, tyrinėjimas.

Balandžio 25 d.
Technologijos: kaip naujausias technologijas pritaikyti ugdymui lauke, kaip lauke galima vystyti XXI a. kompetencijas, kaip programuoti be kompiuterio ekrano ir klaviaturos, netgi be roboto?

Gegužės 9 d.
Oras: kaip prisitaikyti ugdymo erdves ir ugdymo priemones prie bet kokių oro sąlygų, kokių priemonių tam reikia, kaip jomis naudotis, ką veikti lauke bet kuriuo metų laiku? Pavėsinės, konstrukcijos – virvės, tentai, apranga, sezonines pramogos.

Gegužės 23 d.
Vanduo: pažintis su vandeniu ir jo galimybėmis, pritaikymas ugdymo procese: fizikos dėsniai, žaidimų įdėjos, ugdymo erdviu pritaikymas, reikalingas inventorius, atvirai apie balų taškymą ir maudynes vandens telkiniuose, vandens žaidimai, kiemo įrengimai-pajungimai, vandens filtravimas.

• Pradžia – 2020 m. kovo 7 d.
  • 5 seminarai
  • 40 ak.val. paskaitų, 60 ak.val. savarankiško darbo, atsiskaitomasis darbas.
  • Pagilintos bazinės žinios apie lauko pedagogiką, savarankiški ir praktiniai darbai, išgyvenimo lauke pagrindai, gamtos pažinimo pagrindai.
  • Įgyjama pažengusiojo lauko pedagogo kvalifikacija, prilygstanti aukštojo mokslo studijų 5 kreditams.
  • Kaina 299 eur. (iki vasario 17 d. 259 Eur) Likus laisvų vietų, bus galima dalyvauti ir pavieniuose seminaruose (vieno seminaro kaina 65 Eur)

Lektoriai

Zilvinas Karpis
Žilvinas Karpis

Pirmojo Lietuvoje lauko darželio ir pradinės lauko mokyklos įkūrėjas ir vadovas. Vilniaus kolegijos lektorius, įgijęs tarptautinį lauko pedagogo laipsnį Jungtinėje Karalystėje, pranešėjas tarptautinėse konferencijose.

Tomas Audenis

Pedagogas, Lauko darželio projektų vadovas, stovyklų vaikams vadovas. Lauko pedagogikos patirties įgijo lankydamasis lauko darželiuose Islandijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose. Rizikų ugdant vaikus lauke suvaldymo žinias gilino Anglijoje vykusiuose „Archimedes“ kompanijos mokymuose, kilusiuose iš asociacijos „Forest School“ patirties.

Irena lauko darzelis
Irena Aračiauskienė

Lauko darželių Vilniuje ir Kaune vadovė, turinti ilgametę darbo su vaikais patirtį. Gilinasi į patirtinio ugdymo sritį, rengia Lauko darželio programą, veda seminarus pedagogams apie būdus prisijaukinti lauką.

Daugiau informacijos apie kitus lektorius jau netrukus

Išankstinė registracija jau prasidėjo

Rezervuokite sau vietą jau dabar ir dar pigiau

Turite klausimų?