Lauko akademija

LAUKO PEDAGOGIKOS MOKYMŲ CIKLAS

RUDENS SESIJA 2020

Dviejų lygių mokymų ciklas

Būti, žaisti ir mokytis LAUKE – per karantiną naujai atrasta vertybė! Pastaruoju metu mūsų gyvenimai taip pasikeitė, kad daug laiko leidome namuose: mokėmės, dirbome, pramogavome. Praktiškai pajutome, kaip vaikams ir suaugusiems laukas reikalingas gerai fizinei ir emocinei savijautai.

Nuo šių metų gegužės Lietuvoje įteisinta lauko darželių veikla – taip valstybinės institucijos pripažino, kad lauko ugdymas yra svarbus ateities švietime. Mes su savo komanda žengiame dar vieną žingsnį į priekį: įkūrę suaugusiųjų švietimo bazę LAUKO AKADEMIJĄ, norime, kad kokybiškai leisti laiką su vaikais lauke mokytųsi ir pedagogai, ir mamos su tėčiais!

Rudenį sugrįžtanti LAUKO AKADEMIJA kviečia mokytis gyvenimo ir darbo gamtoje įdomybių!

Kaip pradėti? Kaip pasiruošti? Kokiomis priemonėmis apsirūpinti? Kaip neišsigąsti sezoninių iššūkių? Kaip padaryti, kad visi, būdami lauke, gautų 100 % naudos ir malonumo?

Pirmas lygis – baziniai LAUKO AKADEMIJOS mokymai

MOKYMAI SKIRTI: pedagogams ir tėvams, besidomintiems ar norintiems pradėti taikyti lauko pedagogiką savo darbe arba vaiko ugdyme šeimoje.

Ko išmoksime? Žiūrėti į gamtą kaip į palankią ugdymui aplinką!

Programa

Rugsėjo 13 d.

Lauko reikšmė vaiko raidai. Vaiko ugdymas lauke: ar jis taps laimingesnis? Kam to reikia?

Rugsėjo 27 d.

Vaikų saugumo ribos lauke: pavojai, rizikos ir jų valdymas.

Spalio 11 d.

Edukacinės erdvės lauke: kieme ir už jo ribų.

Spalio 25 d.

Ugdymo priemonės lauke: mažiau yra daugiau.

Lapkričio 8 d.

Gamtos pažinimas per patyrimą.

• Pradžia – 2020 Rugsėjo 12 d.
  • Laikas 10-17 val.
  • Turinys: 5 interaktyvūs seminarai, individualios užduotys, tarptautinę kvalifikaciją turintys lektoriai, ugdymo lauke pagrindai, daug praktinės informacijos, atsiskaitymas (bendra apimtis – 130 akademinių val.).
  • Įgyjama pradedančiojo lauko pedagogo kvalifikacija, prilygstanti aukštojo mokslo studijų 5 kreditams.
  • Mokymų vieta: Pūčkorių g.5, Vilnius (Pavilnių reg. parke, netoli Pučkorių atodangos).
  • IŠANKSTINĖ KAINA 259 EUR iki liepos 31d.
  • Nuo Rugpjūčio 1 d. kaina 299 Eur. Likus laisvų vietų, bus galima dalyvauti ir pavieniuose seminaruose (vieno seminaro kaina 65 Eur).

Antras lygis – pažangūs LAUKO AKADEMIJOS mokymai

MOKYMAI SKIRTI: ikimokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo, kurie jau turi bazinių gamtinio ugdymo žinių. Taip pat tėvams, norintiems išmokti išgyvenimo gamtoje praktinių niuansų ugdant savo vaikus.

Ko išmoksime? Susidraugauti su stichijomis!

Programa:

Rugsėjo 20 d.

Ugnis: viskas apie ugnį ir kaip tai pritaikyti ugdant vaikus – ugnies šaltiniai, saugumas prie ugnies, ugnies įkūrimo technikos, laužavietės įrengimas, degios/nedegios medžiagos, laužo tipai, maisto gaminimo būdai, reikalingas inventorius.

Spalio 4 d.

Žemė: įrankiai kasimui, pjovimui, skutimui, peiliai, pjūklai, skustukai, kastuvėliai, – ir ką su jais galima nuveikti: tyrinėjimas, žaidimai, mokymasis, kūryba. Ugdymo priemonių gamyba, meninės veiklos, tyrinėjimas.

Spalio 18 d.

Vanduo: pažintis su vandeniu ir jo galimybėmis, pritaikymas ugdymo procese: fizikos dėsniai, žaidimų idėjos, ugdymo erdvių pritaikymas, reikalingas inventorius, atvirai apie balų taškymą ir maudynes vandens telkiniuose, vandens žaidimai, kiemo įrengimai-pajungimai, vandens filtravimas.

Lapkričio 15  d.

Oras: kaip prisitaikyti ugdymo erdves ir ugdymo priemones prie bet kokių oro sąlygų, kokių priemonių tam reikia, kaip jomis naudotis, ką veikti lauke bet kuriuo metų laiku. Pavėsinės, konstrukcijos – virvės, tentai, apranga, sezoninės pramogos.

Lapkričio 22 d.

Technologijos: kaip naujausias technologijas pritaikyti ugdymui lauke, kaip lauke vystyti XXI a. kompetencijas, kaip programuoti be kompiuterio ekrano ir klaviatūros, netgi be roboto.

• Pradžia – 2020 Rugsėjo 19 d.
  • Laikas 10-17 val.
  • Įgyjama pažengusio lauko pedagogo kvalifikacija, prilygstanti aukštojo mokslo studijų 5 kreditams.
  • IŠANKSTINĖ KAINA 259 EUR iki liepos 31d.

Lektoriai

Zilvinas Karpis
Žilvinas Karpis

Pirmojo Lietuvoje lauko darželio ir pradinės lauko mokyklos įkūrėjas ir vadovas. Vilniaus kolegijos lektorius, įgijęs tarptautinį lauko pedagogo laipsnį Jungtinėje Karalystėje, pranešėjas tarptautinėse konferencijose.

Tomas Audenis

Pedagogas, Lauko darželio projektų vadovas, stovyklų vaikams vadovas. Lauko pedagogikos patirties įgijo lankydamasis lauko darželiuose Islandijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose. Rizikų ugdant vaikus lauke suvaldymo žinias gilino Anglijoje vykusiuose „Archimedes“ kompanijos mokymuose, kilusiuose iš asociacijos „Forest School“ patirties.

Irena lauko darzelis
Irena Aračiauskienė

Lauko darželių Vilniuje ir Kaune vadovė, turinti ilgametę darbo su vaikais patirtį. Gilinasi į patirtinio ugdymo sritį, rengia Lauko darželio programą, veda seminarus pedagogams apie būdus prisijaukinti lauką.

Daugiau informacijos apie kitus lektorius jau netrukus

Paskutinės vietos Lauko akademijos pradedančiųjų cikle!

Turite klausimų?
Rašykite [email protected] arba skambinkite +37067831710