Lauko akademija

LAUKO AKADEMIJA kviečia

LAUKO PEDAGOGIKOS MOKYMŲ CIKLAS

RUDENS SESIJA 2022

Būti, žaisti ir mokytis LAUKE – naujai atrasta vertybė! Tad LAUKO AKADEMIJA kviečia pedagogus ir tėvelius mokytis prisijaukinti lauką!

Nuo 2020 metų Lietuvoje įteisinta lauko darželių veikla. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pripažino – ugdymas lauke yra inovatyvi praktika ir neatsiejama ateities švietimo dalis. Valstybės institucijos ragina ugdymo įstaigas maksimaliai išnaudoti lauko galimybes ugdymui(-si). Vaikų darželiai ir mokyklos vis dažniau renkasi lauką, tačiau jame laukia daugybė naujų iššūkių: Kaip pradėti? Kaip pasiruošti? Kokiomis priemonėmis apsirūpinti? Kaip neišsigąsti rūstesnių orų? Kaip padaryti, kad visi, būdami lauke, gautų 100% naudos ir malonumo? Tokie klausimai kyla ir tėvams, norintiems kokybiškai su vaikais atrasti buvimo gamtoje grožį ir įkvėpimą edukacijai.

Mes su komanda esame pasiruošę padėti! Kviečiame rinktis iš 3 unikalių rudens sesijos seminarų.

„Tenka išgirsti, kaip tėvai arba mokytojai skundžiasi, kad lauke šalta arba nėra ką veikti. Įkūriau Lauko akademiją, kad pakeisčiau tokią nuomonę“. Žilvinas Karpis.

Programa

Rudens sesija

Rugsėjo 23 d.

Kaip prisijaukinti lauką?

Lauko reikšmė vaiko raidai. Vaiko ugdymas lauke: ar jis taps laimingesnis? Kodėl laukas naudingas? Kaip jis veikia vaiko sveikatą? Lauko pedagogikos geografija. Pirmojo Lauko darželio mūsų šalyje kūrimo duobės ir kalnai – ką nuveikėme keisdami požiūrį, įstatymus, kaip tapome didelės ugdymo(-si) lauke bendruomenės užsienyje dalimi. Pirmoji Lietuvoje Lauko mokykla. Ekskursija po Lauko darželį ir Lauko mokyklą. Ateities švietimas eina į lauką. Patirtinis žygis Pavilnių parke, praktinės užduotys, ką veikti su vaikais lauke.

REGISTRUOTIS: https://bit.ly/3Rpwqm0

Spalio 21 d.

Žaidimai lauke: laviname kūną ir smegenis!

Lavinantys žaidimai vaikams nuo 4 metų. Nuo ko pradėti žaisti lauke: ryto rato žaidimai; žaidimų erdvės. Laisvas žaidimas – pertrauka tarp rimtų veiklų ar savęs kūrimas? Patirtinis žygis Pavilnių parko takais su žaidimų užduotimis. Komandiniai žaidimai. Loose parts – kas tai ir kaip naudoti? Pojūčių takas: žaidžiame smegenims ir kūnui viename. Projektiniai žaidimai priešmokyklinukams ir mokyklinukams. Žaidžiame socialinius santykius, sąvokas ir kritinį mąstymą.

REGISTRUOTIS: https://bit.ly/3x6urLh

Lapkričio 25 d.

Saugiai jaučiamės lauke

Vaikų saugumo ribos kieme: pavojai, rizikos ir jų valdymas. Rizikos ir pavojai gamtoje: kuo skiriasi, kaip juos atpažinti ir valdyti. Žygis į Pavilnių parko bunkerius: svarbiausi susitarimai prieš einant (ką turi žinoti vedlys, ką jam ir vaikams neštis kuprinėse, kaip suvaldyti žygiuojančią grupę, saugumo pamokos judančiai žygeivių kolonai). Veiksmų algoritmai: drabužiai, erkės, ekstremalios oro sąlygos, nelaimingi atsitikimai. Praktinė demonstracija: laužo taisyklės. Praktinė užduotis: pavojų lentelė. Gelbėjimo kostiumo demonstracija vandenyje.

REGISTRUOTIS: https://bit.ly/3x1Ez82

• Pradžia – 2022 rugsėjo 23 d.
  • Laikas 9–16 val. (8 ak. val.).
  • Mokymų vieta: Pūčkorių g. 5, Vilnius (Pavilnių reg. parke, netoli Pūčkorių atodangos).
  • Vieno seminaro kaina – 39 eurai.
  • Tai kvalifikacijos tobulinimo seminarai, bus suteikiami pažymėjimai.
  • Daug būsime lauke, bet turėsite galimybę sušilti, išgerti arbatos po stogu, pasinaudoti tualetu.

Lektorius

Tomas Audenis

„Lauko akademijos“ lektorius, pedagogas, Lauko darželio projektų vadovas, stovyklų vaikams vadovas. Lauko pedagogikos patirties įgijo lankydamasis lauko darželiuose Islandijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose. Rizikų ugdant vaikus lauke suvaldymo žinias gilino Anglijoje vykusiuose „Archimedes“ kompanijos mokymuose, kilusiuose iš asociacijos „Forest School“ patirties. Dėsto lauko pedagogiką Vilniaus kolegijos studentams. Gilinasi į pavojų ir rizikų lauke, išgyvenimo gamtoje sritis, organizuoja žygius vaikams ir suaugusiems.

Susitikime LAUKO AKADEMIJOS seminaruose!

Turite klausimų?
Rašykite [email protected] arba skambinkite +370 690 28 644