Lauko akademija

LAUKO AKADEMIJA kviečia

LAUKO PEDAGOGIKOS MOKYMŲ CIKLAS

RUDENS SESIJA 2021

Būti, žaisti ir mokytis LAUKE – per karantiną naujai atrasta vertybė! Tad jau šį rudenį sugrįžtanti LAUKO AKADEMIJA kviečia pedagogus ir tėvelius mokytis prisijaukinti lauką!

Nuo 2020 metų Lietuvoje įteisinta lauko darželių veikla. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pripažino – ugdymas lauke yra inovatyvi praktika ir neatsiejama ateities švietimo dalis. Valstybės institucijos ragina ugdymo įstaigas maksimaliai išnaudoti lauko galimybes ugdymui(-si). Vaikų darželiai ir mokyklos vis dažniau renkasi lauką, tačiau jame laukia daugybė naujų iššūkių: Kaip pradėti? Kaip pasiruošti? Kokiomis priemonėmis apsirūpinti? Kaip neišsigąsti rūstesnių orų? Kaip padaryti, kad visi, būdami lauke, gautų 100% naudos ir malonumo? Tokie klausimai kyla ir tėvams, norintiems kokybiškai su vaikais atrasti buvimo gamtoje grožį ir įkvėpimą edukacijai.

Mes su komanda esame pasiruošę padėti! Kviečiame rinktis iš 3 unikalių rudens sesijos seminarų.

„Tenka išgirsti, kaip tėvai arba mokytojai skundžiasi, kad lauke šalta arba nėra ką veikti. Įkūriau „Lauko akademiją“, kad pakeisčiau tokią nuomonę“. Žilvinas Karpis.

Programa

Rudens sesija

Spalio 21 d.

Kaip prisijaukinti lauką?

Lauko reikšmė vaiko raidai. Vaiko ugdymas lauke: ar jis taps laimingesnis? Kodėl laukas naudingas? Kaip jis veikia vaiko sveikatą? Lauko pedagogikos geografija. Pirmojo Lauko darželio mūsų šalyje kūrimo duobės ir kalnai – ką nuveikėme keisdami požiūrį, įstatymus, kaip tapome didelės ugdymo(-si) lauke bendruomenės užsienyje dalimi. Pirmoji Lietuvoje Lauko mokykla. Asociacija „Ugdymas lauke“: ateities švietimas eina į lauką. Praktiniai patarimai, ką veikti su vaikais lauke.

Lapkričio 25 d.

Patirtinis ugdymas lauke (registracija sustabdyta)

Gamtos pažinimas per patyrimą. Kas yra patirtinis ugdymas lauke ir kaip jis veikia? Žygis Pavilnių parke atliekant įvairias patyrimines užduotis. Mokymasis stebėti gamtą, pažinti gyvūnus, augalus ir perteikti žinias vaikams. Lašišų lizdų ieškojimas Vilnelėje, jų gyvenimo ciklo pažinimas. Bebrų takai. Spalvos ir formos gamtoje. Netikėti gamtos reiškiniai – įkvėpimas ugdyme.

Gruodžio 9 d.

Saugiai jaučiamės lauke

Vaikų saugumo ribos lauke: pavojai, rizikos ir  jų valdymas. Rizikos ir pavojai gamtoje: kuo skiriasi, kaip juos atpažinti ir valdyti. Žygis į Pavilnių parko bunkerius: svarbiausi susitarimai prieš einant (ką turi žinoti vedlys, ką jam ir vaikams neštis kuprinėse, kaip suvaldyti žygiuojančią grupę, saugumo pamokos judančiai žygeivių kolonai). Veiksmų algoritmai: erkės, ekstremalios oro sąlygos, nelaimingi atsitikimai. Praktinės demonstracijos: laužo taisyklės, orų iššūkiai – kaip pasiruošti?

Pavasario sesija

Datos planuojamos!

Mokomės su stichijomis: ugnis

Viskas apie ugnį ir kaip tai pritaikyti ugdant vaikus – ugnies šaltiniai, saugumas prie ugnies, ugnies įkūrimo technikos, laužavietės įrengimas, degios/nedegios medžiagos, laužo tipai, maisto gaminimo būdai, reikalingas inventorius.

Mokomės su stichijomis: žemė

Įrankiai kasimui, pjovimui, skutimui, peiliai, pjūklai, skustukai, kastuvėliai, – ir ką su jais galima nuveikti: tyrinėjimas, žaidimai, mokymasis, kūryba. Ugdymo priemonių gamyba, meninės veiklos, tyrinėjimas.

Mokomės su stichijomis: vanduo

Pažintis su vandeniu ir jo galimybėmis, pritaikymas ugdymo procese: fizikos dėsniai, žaidimų idėjos, ugdymo erdvių pritaikymas, reikalingas inventorius, atvirai apie balų taškymą ir maudynes vandens telkiniuose, vandens žaidimai, kiemo įrengimai-pajungimai, vandens filtravimas.

Mokomės su stichijomis: oras

Kaip prisitaikyti ugdymo erdves ir ugdymo priemones prie bet kokių oro sąlygų, kokios įrangos tam reikia, kaip ja naudotis, ką veikti lauke bet kuriuo metų laiku. Pavėsinės, konstrukcijos – virvės, tentai, apranga, sezoninės pramogos.

Mokomės su stichijomis: technologijos

Kaip tyrinėti stichijas naujausias technologijas pritaikant ugdymui lauke, kaip lauke vystyti XXI a. kompetencijas, kaip programuoti be kompiuterio ekrano ir klaviatūros, netgi be roboto.

• Pradžia – 2021 spalio 21 d.
  • Laikas 9–16 val. (8 ak. val.).
  • Mokymų vieta: Pūčkorių g. 5, Vilnius (Pavilnių reg. parke, netoli Pūčkorių atodangos).
  • Vieno seminaro kaina – 39 eurai. Perkant 3 pasirinktus seminarus, seminaro kaina – 29 eurai.
  • Seminarai vyks lauke, todėl galimybių pasas nėra privalomas. Tačiau prašytume laikytis saugumo rekomendacijų. 🙂
  • Būsime lauke, bet turėsite galimybę sušilti, išgerti arbatos po stogu, pasinaudoti tualetu.

Lektorius

Tomas Audenis

„Lauko akademijos“ lektorius, pedagogas, Lauko darželio projektų vadovas, stovyklų vaikams vadovas. Lauko pedagogikos patirties įgijo lankydamasis lauko darželiuose Islandijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose. Rizikų ugdant vaikus lauke suvaldymo žinias gilino Anglijoje vykusiuose „Archimedes“ kompanijos mokymuose, kilusiuose iš asociacijos „Forest School“ patirties. Dėsto lauko pedagogiką Vilniaus kolegijos studentams. Gilinasi į pavojų ir rizikų lauke, išgyvenimo gamtoje sritis, organizuoja žygius vaikams ir suaugusiems.

Susitikime LAUKO AKADEMIJOS seminaruose!

Turite klausimų?
Rašykite [email protected] arba skambinkite +37061122224