info@laukodarzelis.lt +370 611 22224
Į žygį su Atėnų darželio vaikais
2018-12-08
0

Kaip vyksta žygiai lauko ugdymą taikančiame darželyje Graikijoje? Privatų darželį ir pradinę mokyklą „Paixnidagogeio“ Atėnuose aplankiusi mūsų darželio auklėtoja Aurelija į žygius su vaikais ir suaugusiais ėjo tris dienas.

Pernai duris atvėrusiame darželyje-mokykloje vaikai, kaip ir Lauko darželyje, mokosi žaisdami. Pirmąją dieną mūsų auklėtoja keliavo į žygį su 3-4 metų darželinukais. „Pirmas žygis buvo šiek tiek trumpesnis, apie dvi valandas. Jie pavalgė priešpiečius darželyje, su savimi pasiėmė kuprinėles su vandeniu ir atsarginiais drabužėliais, ir išėjo į parką.

Vaikus parke moko elgtis tyliai, nes jie tik svečiai, ir negali gąsdinti ten gyvenančių gyvūnų. Apsistoję vienoje parko vietovėje, vaikai susėda į ratelį ir aptaria, ką veiks. Skiriama laiko ir laisvam žaidimui. Baigiantis žygiui, prieš keliaudami į autobusą, jie vėl susėda į ratelį“, – pasakoja Kauno Ąžuolyno parko darželio auklėtoja Aurelija.

 

Antrosios ir trečiosios dienos žygiai buvo ilgesni, su pradinės mokyklos vaikais. Su 6-7 metų žygeiviais parke lietuvė praleido tris valandas. Iš viso žygiavo 19 vaikų, vyko ir 4 mokytojai. Parke visi vėl susėdo į ratelį, aptarė taisykles, ribas, kur galima žaisti. Į laisvą žaidimą mokytojai įtraukė veiklų: piešimo purvu, virvių rišimo. Vaikai rinko gamtines priemones tęstiniams darbeliams mokykloje.

„Pedagogai pasakojo, kad mokslo metų pradžioje, kol vaikai apsipranta gamtoje ir prisitaiko prie taisyklių, mokymasis parke nevyksta, o paskui į žygio veiklas įtraukiami ir mokomieji dalykai“, – sako Aurelija.

Palyginusi graikų ir lietuvių ugdymo lauke patirtį, ji pastebėjo, kad abu turi kiemus, kuriuose daug iš natūralių medžiagų įrengtų žaidimo erdvių. Abiejose vaikai eina į žygius, skiriama laiko laisvam žaidimui, patirtiniam ugdymui.

„Žvalgydasi po Atėnus supratau, kiek daug gamtos mes turime Lietuvos miestuose: dideli darželių mokyklų kiemai, parkai, žaliosios zonos. Atėnuose tam, kad vaikai pasidžiaugtų patirtimi ir laisvuoju žaidimu gamtoje, jie vežami autobusais į miesto pakraštį“, – dviejų darželių skirtumus lygina mūsų auklėtoja.

Leave a Reply